Nie mogą pościć, jak długo mają pośród siebie pana młodego

Mk 2, 19: Jezus im odpowiedział: «Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo mają pośród siebie pana młodego.

Mk 2,18-22

Jezus wie, że ten, kto szuka radości w samozadowoleniu z postów i wyrzeczeń, w poczuciu własnej doskonałości – ten jej nie znajdzie. Kto szuka jej w zaspakajaniu własnych zachcianek, również oddala się od źródła szczęścia. Radość tkwi bowiem w serdecznej, kojącej relacji, pełnej uważności na siebie nawzajem, miłości i wzajemnym szacunku. Niedoścignionym wzorem tworzenia takich więzi jest Jezus. Każdy, kto jest blisko z Nim, żyje w Jego obecności, trwa przy źródle szczęścia, którego nic nie może mu odebrać.

„Radość nie jest tożsama z beztroską. Beztroska jest aktem, radość jest nawykiem. Wesołość jest niczym meteor, radość jest niczym gwiazda; wesołość jest niczym trzeszczące ciernie, radość jest niczym ogień. Ponieważ radość jest bardziej trwała, dzięki niej trudne przedsięwzięcia stają się łatwiejsze. Żołnierze po całym dniu marszu nie szliby już tak żwawo, gdyby nie przygrywała im muzyka. Radosne serce zawsze uzna, że jego jarzmo jest słodkie, a jego brzemię – lekkie.”apb Fulton Sheen

„Trzeba umieć pokazać ludziom, że pobożność nie czyni nas mrukami.”św Urszula Ledóchowska

„Któż uczyni człowieka szczęśliwym, jeśli nie Ten, który go stworzył.” św. Augustyn

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments