lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie

Mt 7,21: „Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.”

Mt 7,21.24-27

„Pan nas ostrzega, że pochlebne słowa i miła postawa powinny być sądzone według owoców, jakie wydają. Powinniśmy zatem oceniać kogoś nie takim, jakim się okazuje w słowach, ale jakim jest rzeczywiście w dziełach. Często bowiem pod postacią owcy kryje się drapieżny wilk (Mt 7,15). Podobnie jak ciernie nie wydają winogron ani osty fig…, to, mówi nam Jezus, to nie na pięknych słowach polega rzeczywistość dobrych uczynków; wszyscy ludzie powinni być sądzeni według swoich owoców. Nie, przysługa, która ogranicza się do pięknych słów, nie wystarczy, żeby otrzymać królestwo niebieskie; to nie ten, który mówi: Panie, Panie, będzie jego dziedzicem. Co to za świętość, która ogranicza się do wzywania imienia, skoro droga do królestwa niebieskiego znajduje się w posłuszeństwie woli Bożej?… Trzeba zatem się postarać, by dotrzeć do wiecznej szczęśliwości. Trzeba dać coś z naszego wnętrza; pragnąć dobra, unikać zła, słuchać z całego serca Bożych przykazań. Dzięki takiej postawie Bóg uzna nas za swoich. Poddajmy zatem nasze czyny Jego woli, zamiast chlubić się Jego mocą. Ponieważ On odepchnie i odrzuci tych, którzy odwrócą się sami od Niego przez niesprawiedliwość uczynków.” św. Hilary

„Doskonałe spełnienie woli Bożej jest dojrzałością w świętości, tu na wątpliwości nie ma miejsca.” św Faustyna (Dz.666).

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments