Gdzie jest dziewięciu?

Łk 17,17: Jezus zaś rzekł: Czyż nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu?

Łk 17,11-19

Pytanie Jezusa jest bardzo głębokie… Jednym z fundamentów budowania relacji z Bogiem i więzi międzyludzkich jest zdolność do wdzięczności: dostrzeżenia w drugim człowieku nie obiektu, który służy zaspakajaniu własnych potrzeb lecz uznanie jego wartości, ważności i otoczenie troską by go nie utracić. Bóg jest Osobą a nie automatem, z którego się bezrefleksyjnie „korzysta”, choć On, z miłości, czasem na to nam pozwala.

„Czytamy, że potrafili oni dobrze modlić się, błagać i prosić bo zawołali głośno: Jezusie, synu Dawida, zmiłuj się nad nami. Ale brakło im czwartej rzeczy, o której wspomina apostoł Paweł: dziękczynienie (1Tm 2,1). W naszych czasach jest wielu ludzi, którzy się modlą, ale niestety, nie widać ich, powracających, żeby oddać chwałę Bogu. Zostali uzdrowieni z trądu świata, to znaczy z oczywistych nieuporządkowań, nie korzystają w pełni z ich uzdrowienia. Kilku jest dotkniętych w tajemnicy wrzodem gorszym niż trąd, tym bardziej groźnym, że jest niewidoczny.”św. Bernard z Clairvaux

„Wchodzić w głąb swej istoty i za wszystko dziękować Bogu, jednocząc się z Jezusem: z Nim, w Nim i przez Niego oddawać chwałę Bogu.”św Faustyna (Dz. 1177)

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments