nie utraci swojej nagrody…

Mt 10,42: Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.

Mt 10,37-42

Wysłannik Syna, który niesie orędzie Ojca – propozycję złożoną światu przez Boga – jest Jego oczkiem w głowie. Nawet najmniejszy gest pomocy, gościnności, troski o podstawowe ludzkie potrzeby (takie jak ugaszenie pragnienia) człowieka, który głosi Ewangelię słowem i czynem – jest zauważany przez Boga. Nie zostanie zapomniany żaden dobry uczynek, zwłaszcza obciążony sprzeciwem i ostracyzmem ze strony innych ludzi.

„Nagroda gr „misthos”, przywodząca na myśl tę, o której ewangelista mówił już w Kazaniu na górze (por. Mt 5,12;6,1.2.5.16)- ma przede wszystkim uwolnić ucznia od przejmowania się osądem ludzi. To nie uczeń bowiem ma się obawiać, że będzie osądzony przez Boga, lecz przejmować się powinni raczej adresaci orędzia, którego on jest szafarzem. Chodzi o nagrodę wykraczająca poza ludzkie miary, ponieważ zgodną z regułami bezinteresownego daru. „Misthos”, o jakiej mowa, nie jest po prostu należną zapłatą. Pan nie pozwala się mierzyć naszymi parametrami.”Innocenzo Gargano OSBCam

„Chrystus za miłosierdzie każdemu się odwzajemnia.”św Cyprian z Kartaginy

„W chwili śmierci zbieramy to, co zasialiśmy w ciągu życia.”św Jan Bosko

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments