aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął

J 3,16: Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

J 3,16-18

Boży plan ratunkowy dla świata polega na zaproponowaniu ratunku dla każdego człowieka. Jest to pełna miłości propozycja, którą w wolności można przyjąć lub odrzucić. Przyjęcie Jezusa za Boga: Pana i nauczyciela zakłada nawrócenie – czyli zmianę myślenia i zachowania na takie, które jest inspirowane i kierowane Jego Słowem. Oznacza wejście w relację z Bogiem w Trójcy Jedynym, która jest zaproszeniem do komunii przechodzącej w wieczność…

„Cóż ci przyjdzie ze wzniosłej dysputy o Trójcy Świętej, jeśli nie masz współczucia dla ludzi, a więc nie możesz podobać się Bogu w Trójcy Świętej? Naprawdę, wzniosłe słowa nie czynią świętego ani sprawiedliwego, ale życie prawe czyni człowieka miłym Bogu. Wolę odczuwać skruchę niż umieć ją zdefiniować.
Choćbyś znał całą Biblię na wyrywki i wszystkie mądre zdania filozofów, cóż ci z tego przyjdzie, jeśli nie masz miłości i łaski Boga? „Marność nad marnościami i wszystko marność” oprócz jednego: miłować Boga i Jemu służyć. (Koh 1,2; Pwt 6,13; 10,20; Mt 4,10;Łk 4,8.)”Tomasz a Kempis

„Oby nic nie mogło zamącić mojego pokoju i nic wyprowadziło mnie z Ciebie, Boże mój, Trójco, którą uwielbiam, o moje niezmienne Dobro.”św Elżbieta od Trójcy Św.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments