Wszystko przekazał Mi Ojciec mój…

Mt 11,27: Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.

Mt 11,25-30

Bóg pragnie być poznany, dlatego objawia się w Synu. W Jezusie Jego obraz odbija się w sposób niezafałszowany -jak w lustrze, stąd relacja z Synem -zbliża do Ojca. Bóg przenika serce człowieka i wie, kto czci Go w duchu i prawdzie, darzy Go miłością, przejmuje się Jego przykazaniami, żyje w uważności na Jego Obecność. Odsłania przed nimi swoje głębie, tajemnice i jednoczy w rosnącej miłości.

„Jako dowód swej miłości Bóg daje nam niepojęty dar, to jest sam siebie w Osobie Syna swego. Tej tajemnicy miłości nie wyczerpiemy przez wieczność całą.”św Faustyna (Dz.1584)

„Jeśli więc dzisiaj ktoś chciałby jeszcze pytać Boga albo pragnąć od Niego jakichś widzeń czy objawień, nie tylko postępowałby nieroztropnie, lecz również obrażałby Boga, nie mając oczu utkwionych w Chrystusa całkowicie, bez pragnienia jakichś innych nowości.
Mógłby wtedy Bóg powiedzieć: „To jest Syn mój umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie”. Wszystko już powiedziałem przez Słowo moje: Na Niego więc zwróć oczy, gdyż w Nim złożyłem wszystkie słowa i objawienia. Odnajdziesz w Nim o wiele więcej niż to, czego pragniesz i o co prosisz.”św Jan od Krzyża

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments