leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości…

Mt 9,35: Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię królestwa i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości.

Mt 9,35-10,1.5.6–8

Chrystus wkłada wiele wysiłku by dotrzeć z przesłaniem Dobrej Nowiny nawet do najmniejszej wioski. W tym Adwencie wychodzi naprzeciw i mnie. Jaki był wczoraj taki jest i dziś…Chce mnie zobaczyć, spotkać się. Mogę zająć się swoimi sprawami, jak zrobiło to wtedy wielu ludzi w Izraelu. Mogę jednak zapragnąć posłuchać Go i stworzyć przestrzeń na wzajemną bliskość. Jezus jest także wspaniałym słuchaczem. Ma dla mnie czas. Chce, by opowiadać Mu o problemach, słabościach, uczuciach, o tym co mnie boli, w czym niedomagam, co zawalam. Mogę odsłonić przed Nim moje rany i poprosić o uleczenie z chorób. Z wielką uwagą, miłosierdziem i cierpliwością zajmuje się mną. Nie lekceważy cierpienia, jest pełen litości… Bóg chce zachować człowieka w wewnętrznym i zewnętrznym dobrostanie. Pragnie, by Jego dzieci nie pozwalały przygnębiać się złu lecz wierząc w Jego nieustanną pomoc, chętnie zwracały się do Niego -jak do Ojca- w różnych potrzebach.

„Ten lekarz ma różne lekarstwa, którymi leczy. Jego słowa są lekarstwem: to słowo przewiązuje rany, inne wylewa na nie balsam, a jeszcze inne wino ściągające…”św Ambroży

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments