Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie?

Mk 8,17: Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiały macie umysł?

Mk 8,14-21

Jezus mówi dosłownie: „skamieniałe, zatwardziałe macie serce wasze”. Niepokoje uczniów o chleb po dwukrotnym doświadczeniu i byciu świadkami cudu rozmnożenia są wyrazem ich niewiary. Wydarzenia najwyraźniej nie dotarły do głębi ich serca, nie skłoniły do większej ufności. Nie mówią z ulgą „jak dobrze, że mamy Jezusa- ten jeden chleb wystarczy, bo On nam go na pewno rozmnoży, gdy trzeba.” Jak gdyby nie zauważają, że Chrystus jest obok. Nadal polegają na sobie, własnej zapobiegliwości i siłach. Rozprawiają między sobą, kto powinien o chlebie pamiętać albo może dochodzą, kto jest winien zaniedbania… Jezus ostro wyrywa ich z dyskusji i zaniepokojenia. Stawiając konfrontacyjne pytania, zmusza do myślenia.

„Boski Mistrzu, umocnij moją wiarę, aby nigdy nie dozwoliła mojej duszy zasnąć, lecz by zawsze utrzymywała ją czujną pod Twoim wejrzeniem, całkowicie skupioną w świetle Twojego słowa twórczego.”św. Elżbieta od Trójcy Św.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments