miało być wsparciem dla ciebie

Mk 7,11: A wy mówicie: „Jeśli kto powie ojcu lub matce: Korban, to znaczy darem [złożonym w ofierze] jest to, co by ode mnie miało być wsparciem dla ciebie”.

Mk 7,1-13

Jezus uczy, że nic nie stoi wyżej nad przykazanie miłości. Gdy człowiek na rzecz ofiary dla Boga uchyla się od wsparcia, którego mógłby udzielić drugiemu człowiekowi, zwłaszcza bliskim, za których się jest odpowiedzialny, w rzeczywistości mija się z Nim… Taki dar jest nic nie warty w Jego oczach bo uchylenie się od realizacji przykazania miłości jest zlekceważeniem samego Boga.

„To pewne, że nie w przestrzeni zbliżamy się do Boga: jeśli nie jesteś do Niego podobny, oddalasz się od Boga; jeśli jesteś do Niego podobny, zbliżasz się do Boga. W miarę, jak miłość rośnie w tobie, przywraca cię i formuje na nowo na podobieństwo Boże…; a im bardziej zbliżasz się do tego podobieństwa, postępując w miłości, tym bardziej zaczynasz czuć obecność Boga.” św. Augustyn

„Wiedz o tym, że cokolwiek dobrego uczynisz jakiejkolwiek duszy, przyjmuję jakobyś Mnie samemu to uczyniła.” Pan Jezus do św Faustyny(Dz.1768)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments