ukryłeś to przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś tym, którzy są jak małe dzieci

Łk 10,21: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że ukryłeś to przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś tym, którzy są jak małe dzieci.

Łk 10,21-24

Jezus cieszy się w chwili, gdy 72 uczniów wraca uradowanych z misji głoszenia Ewangelii. Zaufali mocy Jego imienia i dlatego ich służba przyniosła wielkie owoce. Mędrcom i roztropnym zbyt wiele przeszkadza we współpracy z Bogiem: przede wszystkim ich wiedza i kompetencje, gotowe wyobrażenia o Bogu. Uczniowie zaś byli prości jak dzieci, nie patrzyli na siebie, na swoje uzdolnienia, nie bali się ośmieszenia bo nie szukali wielkości w oczach innych. Starali się wypełnić zadanie, które zlecił im Jezus najlepiej jak potrafili.

„Spraw, o Panie, abyśmy byli maluczkimi; istotnie, gdybyśmy chcieli być wielkimi, jeślibyśmy byli mądrymi i roztropnymi, nie nam zostaną objawione Twoje tajemnice. Kto są ci wielcy? Mówiąc, że są mądrzy, stali się głupimi… Jeśli mówiąc, że jestem mądry, staję się głupi, spraw, Panie, abym mówił, że jestem głupi, a będę mądry, lecz spraw, abym to mówił w moim wnętrzu…a nie wobec ludzi.”św. Augustyn

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments