uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im…

Łk 10,8-9: Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże.

Łk 10,1-9
Uzdrowienie jest związane z przyjęciem człowieka wysłanego przez Boga, z gościnnością, otwarciem swojego serca na głoszone przez niego orędzie. Jezus wysłał uczniów „dokąd sam przyjść zamierzał”, uczeń jest więc przedłużeniem Jego działalności. Jest tym, który „mówi” o Jezusie i „prosi” o kolejnych wysłanników. Jest człowiekiem pokoju i „zostaje” gdy jest przyjęty, a więc wchodzi w relacje. Za pośrednictwem ucznia Jezus pragnie uzdrawiać i przybliżać rzeczy duchowe, sprawy Królestwa Bożego. Uczeń też sam jest znakiem przybliżania się Boga do ludzi, gdyż królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym (Rz 14,17), więc radość, pokój i troska o sprawiedliwość ucznia jest oznaką Bożego namaszczenia.

„Bóg nie mierzy naszej doskonałości ilością rzeczy jakie dla Niego robimy, ale sposobem w jaki je wykonujemy.”św Franciszek z Asyżu

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments