Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś

Łk 11,27: Gdy On to mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś.

Łk 11,27-28

Kobieta z tłumu dostrzega w zachowaniu Jezusa i Jego postawie: łagodności, wrażliwości, szacunku do drugiego człowieka, wychowawczą pracę Maryi. Jezus jednak podkreśla, że to Słowo Boże, któremu Jego Matka była posłuszna, które wzięła sobie do serca, liczyła się z Nim, angażowała się w Jego czynne wykonywanie, było pierwsze. To Słowo Ją ukształtowało i podobnie może uczynić z każdym, kto tak jak Maryja, słucha je i stara się wypełniać.

„O duszo moja, powróć do Słowa, aby cię odnowiło i byś stała się zgodną z Nim… w miłości… Jeśli miłujesz doskonałe, poślubisz Je. A cóż może być milszego nad taką zgodność woli? Cóż bardziej upragnionego nad miłość, która sprawia, że z ufnością zbliżasz się do Słowa, pozostajesz z Nim złączona, przebywasz poufale w Jego obecności, radzisz się Go we wszystkim, posuwając tak daleko pragnienie poznania Go, jak tylko czujesz, że pojąć możesz?”św. Bernard z Clairvaux

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments