ich aniołowie widzą ciągle oblicze mojego Ojca, który jest w niebie

Mt 18,10: Strzeżcie się, żeby nie gardzić żadnym z tych małych; bo mówię wam, że ich aniołowie widzą ciągle oblicze mojego Ojca, który jest w niebie.

Mt 18,1-5
Człowiek został stworzony na podobieństwo Boże i nawet najmniejsza osoba ma w oczach Boga wielką wartość i godność. Każdy otrzymuje anioła, który jest jakby personifikacją miłującej Bożej Opatrzności. Ma on za zadanie opiekować się człowiekiem i strzec go pośród niebezpieczeństw (Ps 91,11-12). Aniołowie są stworzeniami osobowymi i nieśmiertelnymi i przewyższają doskonałością wszystkie widzialne stworzenia(KKK 330). Nieustannie zwróceni ku Bogu, przekazują swoim podopiecznym niebiańskie oświecenie i odwieczną mądrość. Współdziałają z człowiekiem we wszystkim, co dla niego dobre. Służą ludziom, gdyż są sługami Mistrza, który sam stał się sługą(Flp 2,7).

„Jeśli się znajdziemy w sytuacji, w której będziemy mieli do czynienia z człowiekiem dla którego argumenty będą trudne do przyjęcia, udajmy się o pomoc do naszego Anioła Stróża, by wstawił się do Anioła Stróża tamtej osoby, z którą mamy się spotka攜w. Jan XXIII

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments