Zawołał swoje sługi i przekazał im, co jest jego

Mt 25,14: „Będzie też podobnie jak z człowiekiem, który wybierał się w podróż. Zawołał swoje sługi i przekazał im, co jest jego.”

Mt 25,14-30

Rzeczywistość Królestwa Bożego porównana jest do Kogoś, kto rozdaje, dosłownie „co jego”, swoją własność. Nasze zdolności pochodzą od Boga. Podobnie jak ziemscy rodzice przekazują dzieciom swoje geny, tak samo Ojciec niebieski obdarza i zaopatrza swoje dzieci w mnóstwo talentów. Są one Jego własnością, a nawet, są Nim samym… Odblaskiem Jego chwały, Jego pełni, z której wszyscy otrzymujemy łaskę po łasce (J 1,16). I jak dobrzy rodzice, którzy przed maluchem rozkładają zabawki, i Ojciec niebieski jest ciekawy, po którą zdolność sięgnę, którą zechcę się zabawić, rozwinąć. On szanuje mój wybór. Cieszy się nim i jest najbardziej zainteresowany aby mnie wspierać i pomnażać dobro, które powstaje we współpracy z Jego łaską.

„Niech żadna dusza nie wątpi, chociażby była najnędzniejsza, póki żyje – każda może się stać wielką świętą, bo wielka jest moc łaski Bożej. Od nas zależy tylko nie stawiać oporu działaniu Bożemu.” św. Faustyna (Dz. 283)

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments