gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz

J 21,18: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz.”

J 21,15-19

Piotr był niegdyś przyzwyczajony do podążania za własną wolą, do robienia tego, na co ma ochotę i kiedy uważa to za stosowne. Lecz Jezus nauczył go podążania za Nim, i zapowiada, że gdy przyjmie Ducha Świętego zostanie uzdolniony by poddawać Jego poruszeniom, stanie się wyczulony na słuchanie i pełnienie Bożej woli aż po męczeństwo.

„Cała świętość, doskonałość i pożytek osoby polega na doskonałym pełnieniu woli Bożej (…) Będziemy szczęśliwi, jeśli będziemy w stanie otworzyć swe serce i oddać je Bożemu Sercu, całkowicie zjednoczyć nasze pragnienia i naszą wolę z Jego wolą, aby ona formowała naszą i w ten sposób tworzyć jedno serce i jedną wolę: chcieć tego, czego chce Bóg, chcieć tego w taki sposób, w takim czasie i w takich okolicznościach, których On pragnie i chcieć tego wszystkiego tylko dlatego, że Bóg tak chce.” św. Józefa Cafasso

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments