Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie

J 15,26: „Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie.”

J 15,26–16,4a

Drugie imię, którym Jezus nazywa Ducha Świętego to Duch Prawdy. On nie tylko przekonuje ludzkie serca o prawdziwości nauki Jezusa ale również miłosiernie odsłania mi moją nędzę, ubóstwo, słabość, grzech po to, by przyprowadzić do lekarza dusz, Jezusa, który mnie nie oskarża lecz pragnie oczyszczać i umacniać.

Rz 8,33-34: „Któż może wydać wyrok potępienia? Czy Chrystus Jezus, który poniósł za nas śmierć, co więcej – zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami?”

„Światło Ducha Świętego odsłania nam, czym naprawdę jesteśmy. Człowiek zaczyna widzieć, że zachowywał się dotychczas tak, jakby stanowił pępek świata; beznadziejnie popadł w egocentryzm. Boże światło nieubłaganie odsłania faryzeusza.” Wilfrid Stinissen OCD

„Każdy – w świecie czy we wspólnotach – kto będzie wzywał Ducha Świętego, nie umrze w błędzie.” św. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments