Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować

J 15,20: „Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować.”

J 15,18-21

Podążanie za Chrystusem i naśladowanie Go oznacza dzielenie z Nim Jego losu. Jezus nie spotykał samych przyjaznych, wdzięcznych Mu ludzi. Często był odrzucony za wartości, które wyznawał, prześladowany za prawdę, którą głosił i którą żył, spotykał się z zazdrością przez dobro, które czynił i które zyskiwało Mu szacunek i uznanie. Był obiektem pogardy z powodu swego ubóstwa i wyuczonego zawodu. Nazywany obelżywie Samarytaninem, żarłokiem, pijakiem, który się brata z grzesznikami i zdrajcami narodu(Mt 11,19). Uczeń Chrystusa nie może się spodziewać, że jego droga na świecie będzie usłana płatkami róż. Im bardziej będzie przypominał Chrystusa, tym bardziej intensywne będzie wywoływał reakcje u napotkanych ludzi.

„Dając światu najlepsze co posiadasz, otrzymujesz ciosy. Dawaj światu najlepsze co posiadasz, mimo wszystko.” św. m. Teresa z Kalkuty

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments