I obchodził Jezus całą Galileę…

Mt 4,23 -I obchodził Jezus całą Galileę głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszystkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu.

Galilea była bardzo żyzną, gęsto zaludnioną ziemią na północy Palestyny o wielkości małego polskiego województwa. Zewsząd graniczyła z pogańskimi narodami i była stale narażona na wpływy ich kultów, dlatego nazwano ją 'Galileą pogan’. Tu właśnie Jezus kieruje swoje kroki i po opuszczeniu Nazaretu postanawia się osiedlić. Wchodzi między ludzi, stara się ich uczyć, wspiera w słabościach, uzdrawia. Może i ja mam swoją Galileę- skrzętnie ukrywany obszar ciemności, słabości, grzechu, upadku, nałogu. Miłosierdzie Boże właśnie tam pragnie zamieszkać…

„Nie bój się, dziecię Moje, nie jesteś sama, walcz śmiało, bo wspiera cię ramię Moje, walcz o dusz zbawienie, zachęcając je do ufności w Moje miłosierdzie. Po tych słowach przyszły mi głębsze zrozumienia miłosierdzia Bożego. Dusza będzie potępiona tylko ta, która sama chce, bo Bóg nikogo nie potępia.”św Faustyna (Dz.1452)

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments