ta zaś z niedostatku swego wrzuciła

Łk 21,4: „Wszyscy bowiem wrzucali na ofiarę z tego, co im zbywało; ta zaś z niedostatku swego wrzuciła wszystko, co miała.”

Jezus dostrzega każdy mój gest dobroci. W przeciwieństwie do ludzi, którzy oceniają po pozorach, On widzi ile mnie kosztuje ofiara. Czy daję coś, co mi zbywa, czy też z serca – dając kawałek samego siebie. Chrystus mówi, że wdowa wrzuciła „holon ton bion” – dosłownie całe swoje życie. Porusza Go postawa kobiety, jej zaufanie w Bożą pomoc. Najmilsza Bogu jest wiara.

„Ewangeliczne ubóstwo polega na rozumieniu zależności od Boga. Ktoś, kto uważa, że umie sobie radzić, jest dumny z siebie i całkiem dobry w sprawach wiary – ten jest dorosły i Pasterz nie może go uważać za swoją owieczkę.” Marie-Dominique Philippe OP

„Przede wszystkim, dziecko, nie znamy planów Boga i powinniśmy Jemu powierzyć zarządzanie naszymi sprawami. Chciałbym, żebyś trwał w nadziei złożonej w Bogu; bo ta droga jest bezpieczniejsza i mniej na niej troski. Pan niech będzie z tobą.” św. Doroteusz z Gazy (listy)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments